Wiadomości › Innowacje

Czy Gorzów jest jeszcze „w sam raz”?

8 maja 2017, 21:09
Pod koniec ubiegłego roku z wielkim przytupem zaprezentowano nową markę, potem wybuchła gorąca dyskusja i... zapadła cisza. Magistrat zwrócił się w tym czasie do twórców o stworzenie dodatkowego rozdziału strategii, który ma pozwolić na użytkowanie innych haseł.

W Gorzowie rowerów nie wypożyczymy

20 marca 2017, 21:02
W Gorzowie nie wypożyczymy roweru. Z takim pomysłem do władz miasta zwrócili się radni PiS. Okazuje się, że przeszkodą w uruchomieniu wypożyczalni może być… zbyt duża liczba wzniesień w naszym mieście.

Blok gazowo-parowy już działa

2 lutego 2017, 13:25
W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów. Inwestycja zapewni miastu dostosowanie standardów emisji zanieczyszczeń gazowych oraz pyłowych w spalinach wyprowadzanych do atmosfery do wymagań Unii Europejskiej.

Prace na Kostrzyńskiej ruszą wiosną 2017 roku

29 grudnia 2016, 12:40
Zezwolenia na realizację inwestycji podpisane. W styczniu prezydent Gorzowa planuje ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Kostrzyńskiej. Same prace mają ruszyć najpóźniej w czerwcu.

Kolejny krok ku radioterapii

12 grudnia 2016, 12:41
Zarząd województwa przyznał już środki w wysokości 26,1 mln zł na infrastrukturę Ośrodka Radioterapii, który powstanie w Gorzowie. Teraz czas na przygotowanie wniosku do rządowego programu na zakup akceleratorów i wyposażenia

Doświetlone przejścia także w Gorzowie

7 kwietnia 2016, 12:04
Już niedługo w naszym mieście rozpocznie się realizacja programu „Bezpieczny Gorzów”. Jednym z elementów będzie wymiana lamp sodowych na ledowe tuż przy przejściach dla pieszych. Jednak najważniejszym elementem będzie budowa nowoczesnego oświetlenia punktowego.

Ministerstwo krytykuje, Gorzów montuje

21 marca 2016, 12:37
W Gorzowie pod koniec kwietnia pojawi się 18 nowych liczników czasu. Chociaż ministerstwo infrastruktury krytykuje i odradza montażu urządzeń, to władze miasta nie zamierzają rezygnować z zaplanowanej inwestycji.

Bilety czasowe w Gorzowie dopiero w 2018 roku

11 lutego 2016, 15:51
Po wprowadzeniu dodatkowych przystanków wzdłuż torowiska przy Chrobrego powrócił temat wprowadzenia biletów czasowych w gorzowskiej komunikacji miejskiej. Magistrat rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania, ale dopiero pod zakończeniu inwestycji tramwajowych.

Gorzów będzie miał ledowe oświetlenie torowiska

1 lutego 2016, 13:08
Władze miasta nie rezygnują z montażu lamp LED na torowisku wzdłuż ul. Chrobrego. Lampy ostrzegające przed nadjeżdżającym tramwajem mają zostać zamontowane w 2018 roku, kiedy deptak przejdzie metamorfozę.

Nowoczesne tramwaje i linia na Górczyn

29 stycznia 2016, 17:50
Wielka rewolucja transportowa w Gorzowie zbliża się wielkimi krokami. W ciągu najbliższych pięciu lat komunikacja miejska zmieni się nie do poznania. Miasto kupi 14 nowych tramwajów oraz wybuduje linię tramwajową, którą dojedziemy aż na Szarych Szeregów przez Piłsudskiego.


Fotoreportaże