wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Wiadomości › Inwestycje

Prace przy deptaku ruszą w czerwcu

21 lutego 2017, 12:03

Władze Gorzowa szykują się do jednej z najważniejszych inwestycji w mieście. Chodzi o przebudowę drogi i torowiska w ul. Sikorskiego na odcinku 1,5 kilometra. Przetarg na wybranie wykonawcy zostanie ogłoszony w kwietniu, a pierwsze roboty ruszą dwa miesiące później.

Więcej jedzenia w Askanie [zdjęcia]

20 lutego 2017, 14:22

Nowa strefa food-court już funkcjonuje w galerii Askana. Teraz tłumaczenie dla tych, którzy mówią po polsku: W pierwszej gorzowskiej galerii handlowej została otwarta zmodernizowana strefa gastronomiczna. Teraz można tam zjeść "chińszczyznę" i kebaba, ale już niebawem pożerać będziemy mogli burgery.

Autobusy elektryczne pojawią się w Gorzowie!

20 lutego 2017, 12:10

Dobra wiadomość dla zwolenników ekologicznych rozwiązań w transporcie miejskim. Władze miasta podpisały z ministerstwem rozwoju porozumienie w sprawie wprowadzenia autobusów elektrycznych do istniejącej komunikacji.

Borowskiego coraz bliżej otwarcia

17 lutego 2017, 20:13

Od rana do późnego popołudnia robotnicy zajmujący się przebudową mostków na Kłodawce pracują na pełnych obrotach. Wszystko po to, aby jak najszybciej zakończyć remont. Borowskiego, to jedna z trzech inwestycji 2016 w Gorzowie, która nie została zrealizowana w terminie.

Brak porozumienia w sprawie kładki

16 lutego 2017, 19:51

Chociaż przebudowa kładki dla pieszych na moście żelaznym została zapisana w budżecie Gorzowa na 2017 rok, to inwestycja stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że władze miasta nie mogą dojść do porozumienia z PKP PLK.

Przystanki będą wyposażone w inteligentne tablice

15 lutego 2017, 20:42

Gorzów szykuje się do wdrażania planu transportowego. Oprócz remontów dróg i torowisk oraz wymiany taboru, władze wprowadzą również dynamiczny system informacji pasażerskiej oraz monitoring komunikacji miejskiej.

Ruszyła wycinka drzew na Kobylogórskiej [zdjęcia]

15 lutego 2017, 17:19

Zgodnie za zapowiedziami w środę rozpoczęto prace przy wycince 145 drzew i krzewów na Zakanalu w Gorzowie. Wszystko w ramach przebudowy ul. Kobylogórskiej.

Biedronka pnie się do góry [zdjęcia]

15 lutego 2017, 11:03

Sprawdziliśmy co słychać na placu budowy centrum dystrybucyjnego Biedronki w Gorzowie. Jak się okazało, prace idą pełną parą i są już gotowe szkielety hal.

Prom przez Wartę? Ruszyły konsultacje do BO 2018

13 lutego 2017, 19:16

343 tysiące złotych – tyle maksymalnie pieniędzy może zostać wydane na inwestycje w jednym rejonie w ramach kolejnego budżetu obywatelskiego miasta Gorzowa. Dzisiaj ruszyły konsultacje – jako pierwsi wypowiadali się mieszkańcy Zawarcia.

Kostrzyńska zostanie w całości wyremontowana

13 lutego 2017, 17:13

Wielki remont ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie ruszy już wiosną tego roku. Jak się okazuje, władze miasta chcą, aby ulica została przebudowana na całej długości – dlatego też szukają wykonawcy, który zajmie się remontem kilkusetmetrowego odcinka drogi.