• Pojutrze 24°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.

Stilon Gorzów rozgromił Carinę Gubin. Gorzowianie strzeli aż pięć bramek

31 marca 2024, 09:30, Anna Kluwak
Piłkarze Stilonu Gorzów wygrali wyjazdowe spotkanie z Cariną Gubin. Mecz, który od początku układał się pod dyktando gorzowian, zakończył się wynikiem 1:5, z czego aż trzy bramki dla Stilonu padły z rzutów karnych. Portal gorzowianin.com jest oficjalnym partnerem medialnym Solar Home Stilon Gorzów.

W sobotę 30 marca w ramach 23. kolejki drużyna Solar Home Stilon Gorzów zmierzył się na wyjeździe z zespołem Cariny Gubin. Był to bardzo ważny mecz dla gorzowian, ponieważ wszystkie trzy poprzednie derbowe spotkania zakończyły się przegraną Stilonu.

Podczas sobotniego spotkania, to niebiesko-biali dyktowali przebieg gry, spychając gospodarzy na własną połowę. Pierwsza bramka dla Stilonu padła w 11 minucie i strzelił ją z rzutu karnego Adrian Łukszkiewicz. Na kolejne trafienie do bramki rywali nie trzeba było aż tak długo czekać, bo w 26 minucie zdobyciem gola popisał się Mateusz Kaczor.

Tym samym Stilon Gorzów schodził do szatni prowadząc 2:0. Po przerwie Carina dwoiła się i troiła na boisku, ale piłkarze gospodarzy nie potrafili znaleźć sposobu na gości. W 56 minucie oraz 62 kolejnymi trafieniami z rzutu karnego popisał się Kaczor.

Bramkę honorową dla Cariny Gubin zdobył w 72 minucie Nikita Hrybau, ale trzy minuty później padł kolejny gol dla Stilonu. Autorem bramki został tym razem Damian Grudnik, który zaledwie chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5 dla Stilonu Gorzów, który triumfował po raz pierwszy w derbach z Cariną Gubin. Dzięki zwycięstwu na wyjeździe i zdobyciu cennych trzech punktów, piłkarze Stilonu Gorzów awansowali na 11 miejsce w tabeli. Portal gorzowianin.com jest oficjalnym partnerem medialnym Solar Home Stilon Gorzów.

Carina Gubin - Solar Home Stilon Gorzów 1:5

Stilon Gorzów: Adrian Łukszkiewicz 11 (z rzutu karnego), Mateusz Kaczor 26, 56 i 62 (dwie ostatnie z rzutu karnego), Damian Grudnik 75.

Carina Gubin: Nikita Hrybau 72.