Wiadomości › Interwencje

Głodzili psa, unikną kary

23 maja 2017, 15:28
Po raz kolejny Sąd Rejonowy w Gorzowie umorzył sprawę Reksa, który był głodzony przez swoich właścicieli. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni postawą wymiaru sprawiedliwości.

Ktoś obdarł kota ze skóry?

21 maja 2017, 20:30
Do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gorzowie trafił roczny kotek, który miał obdarty ogon ze skóry i mięśni. Sprawa została zgłoszona na policję, która będzie ustalać czy ktoś znęcał się nad zwierzęciem.

Zaniedbania w mini zoo koło Gorzowa [zdjęcia]

18 maja 2017, 11:04
Obrońcy zwierzą sprawdzili popularne mini zoo. Okazało się, że zwierzęta przebywające w nim nie mają należytej opieki. Właścicieli czeka kontrola inspekcji weterynaryjnej.

Kto wydłubał oczy Piratowi?

29 marca 2017, 09:48
Niewielka miejscowość Smoliny w gminie Lubiszyn. Niecałe 2 tygodnie temu mieszkańcy wsi znaleźli bezbronną rudą kulkę w lesie. Pies był skulony, zdezorientowany i oślepiony. Leżał i czekał na śmierć – piszą przedstawiciele fundacji, która zaopiekowała się pieskiem.

Fiat utknął na studzience [zdjęcia]

23 marca 2017, 22:05
Problemy z przejazdem, błoto, a do tego niezabezpieczone studzienki – tak wygląda rozkopana ul. Warszawska w Gorzowie. Wielu mieszkańców zgłasza problemy i narzeka na remontowaną drogę, bo o wypadek nie trudno.

Nierówna walka o kawałek niebieskiego parkingu

20 marca 2017, 16:26
Widzicie jak ktoś bezprawnie parkuje na niebieskiej kopercie? Wiecie gdzie i kiedy dochodzi do takich sytuacji najczęściej? Czekamy na informacje - każdą przekażemy gorzowskiej drogówce. W ten sposób będziemy mogli pomóc osobom niepełnosprawnym w nierównej walce o ich miejsca.

Szwedzkie ciasteczka na byłym poligonie

17 marca 2017, 10:24
Ukradli naczepę a jej zawartość wyrzucili na byłym poligonie wojskowym w Gorzowie. Tuż przy osiedlu europejskim jedna z naszych czytelniczek odnalazła górę produktów z jednej z sieci handlowych.

Człowiek demolka z Borowskiego

7 marca 2017, 20:25
Roztrzaskane meble, zdemolowany dom, zniszczenia na klatce schodowej. Taką gehennę od dłuższego czasu przechodzi jedna z mieszkanek ulicy Borowskiego. Ma syna, który chory jest na schizofrenię paranoidalną, gdy on wraca ze szpitala, ona ucieka do rodziny czy znajomych.

Małyszyńska - droga przez mękę

2 marca 2017, 08:00
Co dalej z ulicą Małyszyńską? Pracownicy pobliskich fabryk skarżą się na fatalny stan drogi, która została rozkopana w związku z budową drugiej nitki obwodnicy Gorzowa. Przez wiele tygodni nikt nie interesował się tematem, a ludzie grzęźli w błocie.

Piesek bez łapki szuka domu

23 lutego 2017, 11:06
W miniony weekend w Witnicy został potrącony kundelek. Pies był w bardzo ciężkim stanie. Został znaleziony przez kobietę, które przetransportowała go do lecznicy weterynaryjnej w Gorzowie. Niestety zwierzęciu trzeba było amputować łapkę.


Fotoreportaże