Wiadomości › Komunikacja

MAN wyprodukuje kolejnych 10 autobusów dla Gorzowa

8 czerwca 2017, 14:08
10 nowych autobusów – sześć hybrydowych oraz cztery z silnikami diesla trafi do gorzowskiego MZK. Kolejne autobusy wyprodukuje MAN, który jako jedyny złożył ofertę w przetargu. Autobusy mają wzmocnić tabor MZK przed planowanym zawieszeniem komunikacji tramwajowej.

To dopiero będzie jazda

2 czerwca 2017, 12:15
Z Wieprzyc na Piaski czy Górczyn pojedziemy z trzema przesiadkami. Przed komunikacyjną rewolucją czeka nas komunikacyjny chaos. Jeżeli mieszkacie na Wieprzycach, lub w gminie Bogdaniec przygotujcie się na niezłą jazdę.

Cudzoziemcy pod kontrolą w miejskich autobusach

24 maja 2017, 19:30
Straż Graniczna, Straż Miejska i kontrolerzy MZK – od dwóch dni w środkach komunikacji miejskiej w Gorzowie trwa akcja, mają na celu zmobilizowanie obcokrajowców pracujących w KSSS-E do przestrzegania prawa. Wszystko to po zgłoszeniach naszych czytelników, którzy informowali, że obywatele Ukrainy celowo i nagminnie jeżdżą bez biletów

MZK nie podpisało jeszcze umowy z Pesą. Będą opóźnienia?

23 maja 2017, 14:27
Nie ma rozstrzygnięcia przetargu i nie ma jeszcze umowy. Wszyscy czekają, aż PESA pokaże tramwaje dla Gorzowa i czekać mogą jeszcze długo. Zamawiający, czyli MZK nie otrzymał jeszcze decyzji o dofinansowaniu tej wielomilionowej inwestycji.

Jeżdżenie po mieście będzie droższe

12 maja 2017, 10:19
Gorzowski magistrat ma długoterminowy plan jak zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Jedne z punktów zawiera... podwyżkę cen biletów jednorazowych. Nie ma mowy o żadnych obniżkach, czy sezonowych promocjach, bo te spowodują, że trzeba będzie zwiększyć dofinansowanie komunikacji.

Darmowa komunikacja dla uczniów? To możliwe!

8 maja 2017, 22:26
Coraz więcej miast myśli o tym, aby dzieci jeździły za darmo komunikacją miejską. Działania te mają zaowocować w przyszłości. Ma to wyrobić nawyk korzystania z komunikacji przez dzieci, przyszłych dorosłych klientów transportu miejskiego.

"Mrozoterapia" w wagonie do Kostrzyna

5 maja 2017, 15:43
Wagony jak za Gomułki i niskie temperatury – pasażerowie podróżujący pociągami na terasie Kostrzyn – Gorzów – Kostrzyn otrzymali w prezencie od przewoźnika stary wagon ciągnięty przez spalinową lokomotywę. Nie wszystkim się to podoba.

Po Warszawskiej wciąż tylko autobusem

5 maja 2017, 15:16
Otwarcie dla ruchu ulicy Warszawskiej w Gorzowie to nie tylko spora ulga dla kierowców aut osobowych. Także podróżujący komunikacją miejską będą mogli pokonać trasę w kierunku Górczyna czy Ustronia o wiele szybciej. Oto garść najbardziej przydatnych informacji.

Tania podróż nad morze czy w góry

5 maja 2017, 10:03
PolskiBus we współpracy z PKS Jelenia Góra i PKS Koszalin uruchamia nową linii. Dzięki temu, już od 11 maja dojedziemy z Gorzowa do Koszalina oraz Bolesławca.

Parkingi przy S3 czekają na podróżnych [zdjęcia]

26 kwietnia 2017, 15:59
Od środy 26 kwietnia kierowcy mogą korzystać z dwóch miejsc obsługi podróżnych na wysokości Marwic, kilka kilometrów za Gorzowem w kierunku Szczecina.


Fotoreportaże