Wiadomości › Komunikacja

MZK nie podpisało jeszcze umowy z Pesą. Będą opóźnienia?

23 maja 2017, 14:27
Nie ma rozstrzygnięcia przetargu i nie ma jeszcze umowy. Wszyscy czekają, aż PESA pokaże tramwaje dla Gorzowa i czekać mogą jeszcze długo. Zamawiający, czyli MZK nie otrzymał jeszcze decyzji o dofinansowaniu tej wielomilionowej inwestycji.

Jeżdżenie po mieście będzie droższe

12 maja 2017, 10:19
Gorzowski magistrat ma długoterminowy plan jak zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Jedne z punktów zawiera... podwyżkę cen biletów jednorazowych. Nie ma mowy o żadnych obniżkach, czy sezonowych promocjach, bo te spowodują, że trzeba będzie zwiększyć dofinansowanie komunikacji.

Darmowa komunikacja dla uczniów? To możliwe!

8 maja 2017, 22:26
Coraz więcej miast myśli o tym, aby dzieci jeździły za darmo komunikacją miejską. Działania te mają zaowocować w przyszłości. Ma to wyrobić nawyk korzystania z komunikacji przez dzieci, przyszłych dorosłych klientów transportu miejskiego.

"Mrozoterapia" w wagonie do Kostrzyna

5 maja 2017, 15:43
Wagony jak za Gomułki i niskie temperatury – pasażerowie podróżujący pociągami na terasie Kostrzyn – Gorzów – Kostrzyn otrzymali w prezencie od przewoźnika stary wagon ciągnięty przez spalinową lokomotywę. Nie wszystkim się to podoba.

Po Warszawskiej wciąż tylko autobusem

5 maja 2017, 15:16
Otwarcie dla ruchu ulicy Warszawskiej w Gorzowie to nie tylko spora ulga dla kierowców aut osobowych. Także podróżujący komunikacją miejską będą mogli pokonać trasę w kierunku Górczyna czy Ustronia o wiele szybciej. Oto garść najbardziej przydatnych informacji.

Tania podróż nad morze czy w góry

5 maja 2017, 10:03
PolskiBus we współpracy z PKS Jelenia Góra i PKS Koszalin uruchamia nową linii. Dzięki temu, już od 11 maja dojedziemy z Gorzowa do Koszalina oraz Bolesławca.

Parkingi przy S3 czekają na podróżnych [zdjęcia]

26 kwietnia 2017, 15:59
Od środy 26 kwietnia kierowcy mogą korzystać z dwóch miejsc obsługi podróżnych na wysokości Marwic, kilka kilometrów za Gorzowem w kierunku Szczecina.

W autobusach zmiana na PLUS!

24 kwietnia 2017, 14:33
Dokładnie chodzi o nowego lektorach w autobusach komunikacji miejskiej. Od następnego tygodnia w głośnikach usłyszymy głos znany z fal radiowych. W drodze do pracy, szkoły czy do domu mieszkańcom towarzyszyć będzie Kamil Lewera – dziennikarz gorzowskiego Radia PLUS.

Gorzów Wielkopolski Wschodni do poprawki

21 kwietnia 2017, 22:59
Gorzów Wielkopolski Wschodni przeszkadzał pasażerom w przejściu na peron. Chodzi o tablice z nazwą przystanku które ktoś niefortunnie ustawił... w poprzek peronu. Wszystko przez to, że nazwa jest zbyt długa.

Poranne zamieszanie na wschodnim [film i zdjęcia]

20 kwietnia 2017, 08:17
Od czwartku 20 kwietnia wszystkie pociągi relacji Gorzów – Krzyż odjeżdżają z nowego przystanku przy ul. Teatralnej. Aby jechać w kierunku Kostrzyna trzeba się przesiąść do komunikacji zastępczej, co w pierwszy dzień sprawiło małe zamieszanie podczas przesiadki.


Fotoreportaże