Wiadomości › Miejskie

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży

26 czerwca 2017, 10:25
Kulturalne i na sportowo – takie będzie tegoroczne lato w Gorzowie. W organizację zajęć dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta zaangażowały się niemal wszystkie instytucje kultury i kluby sportowe.

Zapchane studzienki to prawdziwa plaga w naszym mieście!

25 czerwca 2017, 20:18
Ponadnormatywne opady deszczu? Zbyt wąskie rury odpływowe, czy może zbyt wysoki poziom Kłodawki? Wszyscy szukają przyczyn ostatnich podtopień przy Jagiełły, Borowskiego i innych ulic w Gorzowie jest banalnie proste.

W ZIT-ach czwarte miejsce w kraju

25 czerwca 2017, 11:06
Po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu wykorzystanie przez Gorzów środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych wynosi prawie 45 %. Tym samym w wykorzystaniu unijnych dotacji znaleźliśmy się na czwartym miejscu w kraju; za Zieloną Górą, Trójmiastem i Warszawą.

Burza nas trochę postraszyła [zdjęcia]

23 czerwca 2017, 07:54
Miało być groźnie. Synoptycy przewidywali, że nad naszym regionem przejdzie nawałnica. Jednak jak donoszą nasi czytelnicy, tym razem nic wielkiego się nie stało. - Postraszyło trochę, po błyskało i popadało – pisała pani Katarzyna.

Ostrzegamy przed kolejnymi nawałnicami

22 czerwca 2017, 15:33
Do naszych zachodnich granic zbliża się potężny front burzowy. IMGW wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu. W naszym regionie może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy.

Pizza Hut wraca do Gorzowa

21 czerwca 2017, 18:33
Po drodze do domu, pracy czy szkoły – Pizza Hut Express, która niebawem na stałe zagości w galerii Askana ma odpowiadać aktualnym trendom. Niewielki, ponad 60-metrowy lokal powstanie w III kwartale 2017 roku.

Pędzliczek będzie w końcu wycięty

19 czerwca 2017, 20:28
Jest szansa, że w końcu temat chronionych roślin, ptasich gniazd i porośniętych mchem drzew przestanie spędzać sen z powiek miejskim urzędnikom. Jest zgoda na przeniesienie części konarów drzew, na których występuje objęty ochroną mech. Czy więc remont Kostrzyńskiej w końcu ruszy?

Powroty znad morza w korkach i wypadek [zdjęcia]

18 czerwca 2017, 17:15
To już miejmy nadzieje ostatnie dni, kiedy wracając znad morza musimy stać w korkach. Przed nami wakacje, a na S3 tradycyjnie korek. W czwartek był od Brzozowca w kierunku Gorzowa, teraz droga ekspresowa korkuje się od strony Marwic.

Balkony w Śródmieściu w katastrofalnym stanie

16 czerwca 2017, 15:14
W tym tygodniu zostały przeprowadzone kontrole stanu balkonów w kamienicach w Środmieściu Gorzowa. Wszystko za sprawą katastrofy budowlanej do której doszło na początku czerwca.

Warsztaty rowerowe dla dzieci

15 czerwca 2017, 10:30
Gorzowska Straż Miejska w okresie wakacyjnym przeprowadzi cykl „warsztatów” rowerowych dla dzieci, których celem jest poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach.


Fotoreportaże