wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Wiadomości › Miejskie

Gorzów Wielkopolski Wschodni do poprawki

21 kwietnia 2017, 22:59

Gorzów Wielkopolski Wschodni przeszkadzał pasażerom w przejściu na peron. Chodzi o tablice z nazwą przystanku które ktoś niefortunnie ustawił... w poprzek peronu. Wszystko przez to, że nazwa jest zbyt długa.

Nowoczesny sprzęt w gorzowskim szpitalu

20 kwietnia 2017, 21:35

290 tysięcy złotych kosztował nowoczesny aparat RTG, który trafił na oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Nowoczesnego aparat RTG z ramieniem C zastąpi stary wysłużony aparat, który wiele lat temu oddział chirurgii dziecięcej gorzowskiego szpitala dostał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

MZK kupuje hybrydowe autobusy

19 kwietnia 2017, 10:52

Autobusy hybrydowe w końcu trafią do Gorzowa. Miejski Zakład Komunikacji ogłosił kolejny przetarg. Tym razem tabor MZK wzbogaci się o 10 pojazdów – w tym 6 z silnikami o napędzie spalinowo-elektrycznym. Pojazdy mogą trafić do Gorzowa już na początku 2018 roku.

Podziel się posiłkiem z bezdomnymi

15 kwietnia 2017, 15:10

Gorzów włącza się w ogólnopolską akcję dzielenia się żywnością z osobami bezdomnymi pod nazwą "Podzielmy się". Akcja ma na celu ograniczenie marnowania żywności w czasie świąt.

Od czwartku czeka nas kolejowa rewolucja

15 kwietnia 2017, 14:29

Po 5 minut na przesiadkę i 10 minut na dojazd. Podróż na trasie Kostrzyn – Krzyż od czwartku wydłuży się o 20 minut. Pociągi od strony Kostrzyna dojeżdżać będą na peron IV, od Krzyża do stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni.

Co słychać na placu budowy?

10 kwietnia 2017, 14:47

Na Warszawskiej niebawem pojawi się asfalt, robotnicy zakończyli już betonowanie torowisk. Całkowicie wyprofilowane jest też rondo przy Walczaka. Tam ułożono krawężniki. Firma Taumer jak co tydzień przesyła szczegółowy raport z prac przy tej największej gorzowskiej inwestycji drogowej.

Wielkanocny Gorzów

9 kwietnia 2017, 16:58

Mnóstwo kwiatów, a do tego wielka pisanka – ozdobiły skwer w centrum Gorzowa. Miasto powoli szykuje się do Świąt Wielkanocnych. Jednak na tym nie koniec. Jeszcze w tym tygodniu na Chrobrego mają pojawić się kolejne ozdoby.

Food trucki przyciągnęły tłumy [film i zdjęcia]

8 kwietnia 2017, 19:40

Tego w Gorzowie brakowało – twierdzą zgodnie osoby, które wybrały się w sobotę na Festiwal Smaków na gorzowskim Górczynie. A było w czym wybierać, bo na parking przy galerii zjechało aż 25 food trucków.

Kolejna rewolucja śmieciowa w Gorzowie

5 kwietnia 2017, 11:41

Od października zmieni się system segregacji śmieci w Gorzowie. Mieszkańcy będą wrzucać odpadki do pięciu pojemników, a nie jak do tej pory do trzech. To wszystko ma usprawnić proces recyklingu.

Eksperyment po gorzowsku [zdjęcia]

4 kwietnia 2017, 08:13

Wszyscy spodziewali sio ogromnych zatorów, wręcz blokady przyległych ulic. Nic takiego się nie stało. Eksperyment przy Owocowej pokazał, że światła wcale nie będą złym rozwiązaniem. Urzędnicy to rozwiązanie będą jeszcze analizować.