Wiadomości › Miejskie

Potrącenie rowerzystki na przejeździe [zdjęcia]

25 maja 2017, 16:34
Potrącenie rowerzystki na ulicy Górczyńskiej – tuż przy skrzyżowaniu z Wróblewskiego. Kobieta została potrącona przez samochód osobowy – trafiła do gorzowskiego szpitala.

Basenu na barce jednak nie będzie

25 maja 2017, 12:02
Od dwóch lat władze Gorzowa szumnie zapowiadały kupno barki z basenem na dachu, która miałaby zostać zacumowana nad brzegiem Warty. W ostatnim czasie mówiło się o ściągnięciu atrakcji do miasta w tym roku – teraz wiadomo, że tak się nie stanie.

Ptasia grypa w Gliniku i Starym Polichnie?

25 maja 2017, 10:50
Nie jedno a dwa podejrzenia pojawienia się ptasiej grypy. Chodzi o fermy w Gliniku i Starym Polichnie. Służby weterynaryjne zleciły kolejne – kompleksowe badania.

W Deszcznie znów wykryto ptasią grypę

24 maja 2017, 23:09
Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w Deszcznie pod Gorzowem wykryto po raz kolejny ognisko ptasiej grypy. Informacja jest potwierdzona. W godzinach porannych w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

MZK nie podpisało jeszcze umowy z Pesą. Będą opóźnienia?

23 maja 2017, 14:27
Nie ma rozstrzygnięcia przetargu i nie ma jeszcze umowy. Wszyscy czekają, aż PESA pokaże tramwaje dla Gorzowa i czekać mogą jeszcze długo. Zamawiający, czyli MZK nie otrzymał jeszcze decyzji o dofinansowaniu tej wielomilionowej inwestycji.

Miasto pozbywa się wraków

23 maja 2017, 11:27
Władze Gorzowa chcą przeprowadzić pierwszą publiczną licytację pojazdów, które stały się własnością miasta. Jak się okazuje, w swojej ofercie magistrat ma po prostu pięć wraków.

Wójcicki traci poparcie Ruchów Miejskich

20 maja 2017, 22:49
Obradujący w Katowicach Kongres Ruchów Miejskich wycofał swoje poparcie dla prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Jak podkreślają przedstawiciele ruchu, Wójcicki musi zmienić styl zarządzania miastem.

Cyrk ze zwierzętami wystąpi pomimo zakazu

20 maja 2017, 17:28
W niedzielę w Gorzowie odbędzie się pokaz cyrku ze zwierzętami. To wszystko nie podoba się obrońcom praw zwierząt, którzy zaplanowali protest. Początek o godz. 13 na gorzowskim Górczynie.

Wspólne sprzątanie Kłodawki - odsłona druga

18 maja 2017, 17:16
W najbliższą sobotę jest zaplanowane kolejne sprzątanie okolic Kłodawki. Urząd Miasta ponownie pomoże gorzowianom. Na uczestników sprzątania będzie czekał duży kontener, którym wywiezione zostaną nieczystości, a do dyspozycji uczestników akcji będą również worki na śmieci dostarczone przez ratusz.

Minister Rafalska rozdaje nie tylko pieniądze

16 maja 2017, 13:06
Było wspólne śniadanie, później kwiaty, podziękowania i prezenty. W międzynarodowym dniu rodziny, minister Elżbieta Rafalska spotkała się z wielodzietnymi rodzinami z Gorzowa i okolic. Był to też czas na podsumowanie programu 500+.


Fotoreportaże