wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj, aby przypomnieć hasło.


Wiadomości › Tylko u nas

Nie nasze gówno - nie nasz problem [wideo, zdjęcia]

14 lutego 2017, 18:12

To już pewne - od wtorku na teren żwirowni koło Wysokiej jest zwożony obornik z ferm, gdzie wykryto ptasią grypę. Władze gminy nic o tym nie wiedziały, bo to teren prywatny, a całą akcję nadzoruje wojewoda i powiatowy lekarz weterynarii w Gorzowie.

Rozkładające się ciała zabitych kur pozostawione gospodarzom

12 lutego 2017, 15:07

Po kilka dni leży zagazowany drób w przydomowych gospodarstwach pod Gorzowem. To spory problem dla mieszkańców, którzy nie wiedzą co robić, bo nikt nie odbiera zabitego ptactwa - a to zaczyna śmierdzieć.

Zobacz, kiedy Twój ulubiony lokal na bulwarze zostanie zamknięty

1 lutego 2017, 18:32

Portal gorzowianin.com dotarł do harmonogramu prac przy estakadzie kolejowej w Gorzowie na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim. Modernizacja obejmie 43 nisze, w których znajdują się restauracje i sklepy.

Z ulic Gorzowa zniknie blisko tysiąc drzew

26 stycznia 2017, 14:00

W tym roku miasto szykuje się do trzech poważnych inwestycji drogowych – przebudowy ul. Kostrzyńskiej, Myśliborskiej oraz Kobylogórskiej. Jak się okazuje, remonty wiążą się z wycinką drzew.

Ponad milion zabitych ptaków

23 stycznia 2017, 13:31

Szesnaście ognisk ptasiej grypy wykryto do tej pory pod Gorzowem. Jak się dowiedzieliśmy, skala uboju ptactwa z ferm osiągnęła liczbę, którą portal gorzowianin.com podawał jeszcze w grudniu.

Awarie taboru, urządzeń i zderzenie ze zwierzęciem - to TLK Kociewie

11 stycznia 2017, 13:28

O kłopotach PKP Intercity z pociągiem TLK Kociewie pisaliśmy już wielokrotnie. Jednak dzisiejsze wydarzenia na trasie sprawiły, że nie możemy pozostać wobec tego obojętni.

Skandaliczne zachowanie pani doktor? Oficjalnych skarg nie ma

10 stycznia 2017, 15:01

Prawie doszło do tragedii – tak opisuje wydarzenia w przychodni przy Piłsudskiego w Gorzowie jedna z mam. Jednak jak się okazuje, wszystko kończy się jedynie na forach internetowych.

Jakie auta lubią złodzieje?

29 grudnia 2016, 14:28

Końcówka roku to czas na podsumowania. Wśród jednego z pierwszych, jakie przygotowaliśmy dla czytelników jest zestawienie najczęściej kradzionych samochodów na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego w 2016 roku.

Szlabany otworzy dźwięk syreny

19 grudnia 2016, 14:57

Mieszkańcy osiedla Górczyn w Gorzowie podjęli decyzję o zamontowaniu specjalnych czujników na szlabanach. Póki co, urządzenia reagujące na dźwięk sygnału karetki czy straży pożarnej zostały założone w dwóch lokalizacjach.

370 tysięcy sztuk drobiu będzie zagazowane [film i zdjęcia]

15 grudnia 2016, 12:21

Sytuacja jest kryzysowa – tak mówi o ptasiej grupie w podgorzowskich miejscowościach Władysław Dajczak, wojewoda lubuski. Do utylizacji pójdzie ptactwo ze strefy zapowietrzonej.